O Nas

POZNAJCIE NASZĄ HISTORIĘ

Zadora to mała, rodzinna kawiarnio-naleśnikarnia. Właściciele znają lokal od przysłowiowej podszewki. Monika i Karol to małżeństwo, które od 2018 roku każdego dnia stara się stworzyć w Zadorze niepowtarzalny klimat, a w kuchni dba o każdy szczegół. Chcą karmić Gości smacznymi i zdrowymi naleśnikami, przykładają bardzo dużo uwagi do jakości składników, z których przygotowywane są dania. 

Wyznają zasadę „jak w domu” – ma być smacznie, zdrowo i z sercem.

“Poznaliśmy się w Zadorze podczas pracy. Ja Karol pracowałem tu ponad 10 lat, doskonale pamiętam Gości, których obsługiwałem wówczas jako kelner. Teraz obsługuję ich jako właściciel. Często okazuje się, że i oni mnie pamiętają.”

“Ja Monika pracowałam trochę krócej, ale był to wystarczający czas aby poznać się na tyle żeby wziąć ślub. Zadora zawsze była dla mnie wyjątkowa.”

Karol i Monika
Zadora interior

CO NAS WYRÓŻNIA

Jesteśmy jednym z najstarszych lokali gastronomicznych na Starym Mieście w Lublinie.

Pierwszego naleśnika usmażyliśmy w 1999 roku i robimy to niezmiennie do dziś.

Nasza karta menu jest stała, zmianie ulegają tylko pozycje sezonowe. Wytrwale smażymy dla Was naleśniki na przeróżne sposoby, a naszym sztandarowym daniem są naleśniki galettes – smażone z mąki gryczanej i składane w charakterystyczny kwadrat, wywodzący się z Bretanii we Francji.

Oprócz naleśników gryczanych mamy niepowtarzalne położenie i wystrój.

SKĄD WZIĘŁA SIĘ NAZWA “ZADORA”

Naleśnikarnia ZADORA znajduje się w kamienicy Lubomelskich przy ul.Rynek 8. Pierwsza pisemna wzmianka o kamienicy jako budynku w posiadaniu Jana Lubomelskiego pojawiła się w roku 1522.

Rodzina Lubomelskich miała korzenie szlacheckie i jak każda rodzina szlachecka również Lubomelscy mieli swój herb. Herbem tym była ZADORA.

Gmerk herbu ZADORA pochodzący z 1540 roku można zaobserwować na fragmencie renesansowego portalu kamienicy Rynek 8.

Zapraszamy serdecznie!

Zadora exterior